IPHONE 14 PRO 128 BLACK

148,590 L

Përshkrimi Specifik:

 • Ekrani: Ekran OLED 6,1 inç (15,54 cm).
 • Memoria: 128 GB ROM
 • Procesori: Çip A16 Bionic, Hexa Core
 • Kamera: 48 MP + 12 MP + 12 MP trefishtë e pasme dhe 12 MP kamera e përparme
 • Bateria: Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W
 • Siguria: Face ID
 • Ngjyra: Zeze
 • Permasat: 147.5 x 71.5 x 7.9 mm

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

iPhone 14 Pro 128GB

iPhone 14 pro ne shitje tek SATURN DAY. Eksploroni të ardhmen me Apple iPhone 14 Pro. E projektuar për qëndrueshmëri, ajo vjen me Mburojën Qeramike, e cila është më e fortë se çdo xham smartfoni.

Karakteristiakt te iPhone 14 Pro 128GB

Ekran

 • Ekran Super Retina XDR
 • Ekran OLED me të gjithë ekranin 6,1 inç (diagonal).
 • Rezolucioni 2556 me 1179 pixel në 460 ppi
 • Dinamic Island
 • Ekran gjithmonë aktiv
 • Teknologji ProMotion me shpejtësi rifreskuese adaptive deri në 120 Hz
 • Ekran HDR
 • Prekja Haptike
 • 1000 nits shkëlqim maksimal (tipike); 1600 nits ndriçimi maksimal (HDR); 2000 nits ndriçimi maksimal (në natyrë)

Procesori

 • Çipi A16 Bionic
 • CPU me 6 bërthama me 2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti
 • GPU me 5 bërthama

Kamera

 • 48 MP kryesore: 24 mm, hapje ƒ/1,78, stabilizim optik i imazhit me zhvendosje të sensorit të gjeneratës së dytë, lente me shtatë elementë, 100% pikselë të fokusit
 • 12 MP Ultra e gjerë: 13 mm, hapje ƒ/2.2 dhe fushëpamje 120°, lente me gjashtë elementë, 100% pikselë të fokusit
 • Telefoto 12 MP 2x (mundësuar nga sensori me katër piksel): 48 mm, hapje ƒ/1,78, stabilizim optik i imazhit me zhvendosje të sensorit të gjeneratës së dytë, lente me shtatë elementë, 100% piksel fokusimi
  12 MP 3x Telefoto: 77 mm, hapje ƒ/2.8, stabilizim optik i imazhit, lente me gjashtë elemente
 • Blic përshtatës True Tone
 • Smart HDR 4

Bateria:

 • Bateri litium-jon e ringarkueshme e integruar
 • Ngarkimi me valë MagSafe deri në 15W14
 • Karikimi me valë Qi deri në 7.5W14
 • Karikimi përmes USB në sistemin kompjuterik ose përshtatësin e energjisë

iPhone 14 Pro cmimi

Për iPhone 14 Pro cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjetet sociale :
Facebook | Instagram | TikTok