iPhone 14 plus 512gb

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: 6.7 inç Super Retina XDR OLED
 • Memoria: 512GB
 • Sistemi i Operimit(OS): iOS 16
 • Kamera Kryesore: E dyfishte 12MP (i gjere) 12MP (ultra i gjere)
 • Kamera Selfie: 12 MP (e gjerë)

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 14 plus 512GB ne shitje

Apple iPhone 14 plus 512GB ne shitje nga SATUNRDAY. iPhone 14 plus është i pajisur me një ekran 6.7 inç Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits me një rezolucion prej 1284 x 2778 piksele dhe një shkëlqim maksimal prej 1200 nits.

iPhone 14 plus ka një sistem me kamerë të dyfishtë që përfshin një lente telefoto 12MP të gjerë, 12MP ultra të gjerë. iPhone 14 plus mundësohet nga çipi A15 Bionic, i cili është më i shpejtë dhe më efikas se çipi A14

Karakteristikat:

Ekrani i iPhone 14 plus:

 • Lloji Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (maksimumi)
 • Madhësia 6,7 ​​inç, 109,8 cm2
 • Rezolucioni 1284 x 2778 piksele,
 • Xham Mbrojtëse Qeramike Mbrojtëse

Kamera e iPhone 14 plus:

 • 12 MP kryesore: 26 mm, hapje ƒ/1.5, stabilizim optik i imazhit me zhvendosje të sensorit, lente me shtatë elementë, 100% pikselë të fokusit
 • 12 MP Ultra e gjerë: 13 mm, hapje ƒ/2.4 dhe fushëpamje 120°, lente me pesë elementë
 • Zmadhimi optik 2x; zmadhimi dixhital deri në 5x
 • Mbulesa e lenteve me kristal safir
 • Blic i True Tone
 • Smart HDR 4
 • Modaliteti i portretit me bokeh të avancuar dhe kontroll të thellësisë
 • Ndriçimi i portretit me gjashtë efekte (Natyrore, Studio, Kontur, Skenë, Mono skene, Mono me tast të lartë)
 • Modaliteti i natës
 • Panorama (deri në 63 MP)
 • Stilet fotografike
 • Kapje e gjerë ngjyrash për fotot dhe fotot e drejtpërdrejta
 • Korrigjimi i lenteve (Ultra i gjerë)
 • Korrigjim i avancuar i syve të kuq
 • Stabilizimi automatik i imazhit

Processori e iPhone 14 plus:

 • OS iOS 16, që mund të përmirësohet në iOS 16.4
 • Çipi Apple A15 Bionic (5 nm)
 • CPU me gjashtë bërthama (2×3,23 GHz Orteku + 4×1,82 GHz Blizzard)
 • GPU Apple GPU (grafikë me 5 bërthama)

Bateria e iPhone 14 plus:

 • Lloji Li-Ion 4323 mAh, i pa lëvizshëm (16,68 Wh)
 • Karikimi me tela, PD2.0, 50% në 30 minuta (reklamuar)
 • 15W wireless (MagSafe)
 • 7,5 W wireless (Qi)

Siguria e iPhone 14 plus:

 • Njohja e fytyrës me ID të fytyrës për vërtetim të sigurt dhe Apple Pay
 • Enklava e sigurt për mbrojtjen e të dhënave