iPhone 14 512GB

Përshkrimi Specifik:

 • Ekrani: Ekran OLED 6,1 inç
 • Memoria: 512GB ROM
 • Procesori: Çip A15 Bionic, Hexa Core
 • Kamera: 12 MP + 12 MP e pasme e dyfishtë dhe kamera e përparme 12 MP
 • Bateria: Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W
 • Siguria: FaceID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

iPhone 14 512GB në shitje

Apple iPhone 14 512GB në shitje nga SATURNDAY. Apple iPhone 14 është i pajisur me një ekran 6.1 inç Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits me një rezolucion prej 1170 x 2532 piksele dhe një shkëlqim maksimal prej 800 nits.

Apple iPhone 14 ka një sistem me kamerë të dyfishtë që përfshin një lente telefoto 12MP të gjerë, 12MP ultra të gjerë dhe mundësohet nga çipi A15 Bionic, i cili është më i shpejtë dhe më efikas se çipi A14

Karakteristikat:

Ekrani i iPhone 14:

 • Lloji Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (maksimumi)
 • Madhësia 6,1 inç, 90,2 cm2
 • Rezolucioni 1170 x 2532 piksele, raporti 19,5:9
 • Qelqi mbrojtës qeramike Mburoja

Sensorët të iPhone 14:

 • Face ID, akselerometër, xhiro, afërsi, busull, barometër
 • Mbështetje me brez ultra të gjerë
 • SOS emergjente nëpërmjet satelitit

Bateria e iPhone 14:

 • Lloji Li-Ion 3279 mAh, i pa lëvizshëm
 • Karikimi me tela, PD2.0
 • 15W wireless
 • 7,5 W wireless

Kamera e iPhone 14:

 • Dyfishtë 12 MP 26 mm (i gjerë) PDAF me piksel të dyfishtë, OIS me zhvendosje të sensorit
  12 MP, 13 mm, (tejgjerë)
 • Përmban blic me dy ngjyra LED, HDR (foto/panorama)

Processori e iPhone 14:

 • OS iOS 16, që mund të përmirësohet në iOS 16.4.1
 • Çipi Apple A15 Bionic
 • CPU me gjashtë bërthama
 • GPU Apple GPU

Lidhshmeria: 

 • WLAN Wi-Fi 802.11, me bandë të dyfishtë, hotspot
 • Bluetooth 5.3, A2DP, LE
 • Pozicionimi i GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
 • NFC Po
 • Radio Nr
 • USB Lightning, USB 2.0

iPhone 14 512GB çmimi

Për iPhone 14 512GB çmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg