iPhone 13 pro max 128GB

Pershkrimi Specifik

 • Ekran: Super Retina XDR 6,7 inç
 • Kamera: Sistem me tre kamera me lente telefoto 12MP të gjera, 12MP ultra të gjera dhe 12MP
 • Processori: A15 Bionic me CPU me 6 bërthama
 • Memoria: 128GB
 • Siguria: FaceID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 13 pro max 128GB ne shitje

Apple iPhone 13 pro max 128GB ne shitje nga SATURN DAY. iPhone 13 Pro Max është i pajisur me një ekran 6.7 inç Super Retina XDR me një rezolucion prej 2778 x 1284 piksele dhe një shkëlqim maksimal prej 1200 nits.
Ekrani përmban teknologjinë ProMotion, e cila lejon një shpejtësi të ndryshueshme rifreskimi deri në 120 Hz. iPhone 13 Pro Max ka një sistem me kamerë të trefishtë që përfshin një lente telefoto 12MP të gjerë, 12MP ultra të gjerë dhe 12MP.
iPhone 13 Pro Max mundësohet nga çipi A15 Bionic, i cili është më i shpejtë dhe më efikas se çipi A14

Karakteristikat te iPhone 13 pro max

Ekrani i iPhone 13 pro max:

 • Ekran Super Retina XDR 6,7 inç
 • Rezolucioni 2778 x 1284 në 458 ppi
 • Teknologji ProMotion me shpejtësi rifreskimi deri në 120 Hz
 • Mbështetje HDR me Dolby Vision, HDR10 dhe HLG

Kamera e iPhone 13 pro max:

 • Sistemi me tre kamera me lente telefoto 12MP të gjera, 12MP ultra të gjera dhe 12MP
 • Modaliteti i natës, Deep Fusion dhe regjistrim video ProRes
 • Skaneri LiDAR për fotografi të përmirësuara në dritë të ulët dhe përvoja të realitetit të shtuar
 • Kamera e përparme 12 MP me modalitetin e natës dhe regjistrimin e videos ProRes

Processori e iPhone 13 pro max:

 • Çipi A15 Bionic me CPU me 6 bërthama (2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti)
 • GPU me 5 bërthama, motor nervor me 16 bërthama
 • Lidhja 5G (nën-6 GHz dhe mmWave)
 • Wi-Fi 6E me MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • Çipi U1 për ndërgjegjësimin hapësinor

Bateria e iPhone 13 pro max:

 • Deri në 28 orë kohë bisede ose deri në 95 orë riprodhim audio
 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Ngarkimi pa tel MagSafe deri në 15W
 • Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W
 • Porta Lightning për karikimin dhe transferimin e të dhënave

Siguria e iPhone 13 pro max:

 • Njohja e fytyrës me ID të fytyrës për vërtetim të sigurt dhe Apple Pay
 • Enklava e sigurt për mbrojtjen e të dhënave

Sistemi operativ i iPhone 13 pro max:

 • iOS 15 me veçori të reja si modaliteti i fokusit, teksti i drejtpërdrejtë dhe aplikacionet e përmirësuara të Hartave dhe Motit

Karakteristika te tjera te iPhone 13 pro max:

 • Altoparlantët stereo me audio hapësinore
 • Mbështetje me dy karta SIM (nano-SIM dhe eSIM)
 • GPS i integruar, GLONASS, Galileo, QZSS dhe BeiDou
 • NFC me modalitetin e lexuesit
 • Komandat dhe diktimi i gjuhës natyrore Siri