iPhone 13 pro 128GB

Pershkrimi i Produktit:

 • Ekrani: 6,1 inç, Super Retina XDR OLED
 • Sistemi operativ: iOS 15
 • Memoria: 128 GB ROM
 • Procesori: Apple A15 Bionic, Hexa Core
 • Kamera: Kamera e trefishta 12MP ultra të gjera, të gjera dhe telefoto
 • Bateria: Karikimi me valë 15 W
 • Siguria: FaceID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit 

iPhone 13 pro 128GB në shitje

Apple iPhone 13 pro 128GB në shitje nga SATURNDAY. iPhone 13 pro ka një ekran 6.1 inç Super Retina XDR me një rezolucion prej 2532 x 1170 piksele dhe një densitet piksel prej 460 piksele për inç. iPhone 13 pro mundësohet nga çipi A15 Bionic i Apple, i cili është ndërtuar duke përdorur një proces 5 nanometër dhe përmban një CPU me 6 bërthama, një GPU me 5 bërthama dhe një motor nervor 16 bërthamash.

iPhone 13 Pro ka një sistem me kamerë të trefishtë që përfshin një lente ultra të gjerë 12 megapikselë, një lente të gjerë 12 megapikselë dhe një lente telefoto 12 megapikselë. Sistemi i kamerës përmban modalitetin e natës, Deep Fusion, Smart HDR 4 dhe regjistrim video ProRes.

Karakterisitikat te iPhone 13 pro

Ekrani i iPhone 13 pro:

 • Ekran Super Retina XDR 6,1 inç me teknologjinë ProMotion
 • Rezolucioni 2532 x 1170 pixel në 460 ppi
 • Ekran HDR
 • Mbulesa e përparme e Mburojës Qeramike
 • Ekrani True Tone
 • Ekran i gjerë me ngjyra (P3)
 • Shkëlqimi maksimal prej 1200 nits

Procesori i iPhone 13 pro:

 • Çipi A15 Bionic me CPU me 6 bërthama (2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti)
 • Motori nervor me 16 bërthama
 • GPU me 5 bërthama

Kamerat te iPhone 13 pro:

 • Kamera të trefishta 12MP ultra të gjera, të gjera dhe telefoto
 • Ultra e gjerë: hapje ƒ/1.8 dhe fushëpamje 120°
 • E gjerë: ƒ/1.5 hapje
 • Telefoto: aperture ƒ/2.8 (zmadhim optik 2x, zmadhimi optik 2x dhe diapazoni i zmadhimit optik 6x)
 • Modaliteti i natës
 • Regjistrimi 4K Dolby Vision HDR
 • Regjistrim i ngadaltë në 1080p në 120 ose 240 fps
 • Stilet fotografike
 • ProRAW

Kamera selfie e iPhone 13 pro:

 • Kamera TrueDepth
 • Kamera 12 MP
 • ƒ/2.2 hapje
 • Modaliteti i natës
 • Fusion i thellë
 • Smart HDR 4
 • Regjistrimi i videos ProRes (së shpejti)
 • Regjistrimi 4K Dolby Vision HDR
 • Regjistrim i ngadaltë në 1080p me 120 fps
 • Stilet fotografike

Bateria e iPhone 13 pro:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Ngarkimi pa tel MagSafe deri në 15W
 • Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W

Lidhshmëria e iPhone 13 pro:

 • Të aftë për 5G
 • Gigabit LTE me 4×4 MIMO dhe LAA
 • Wi-Fi 6 (802.11ax) me 2×2 MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • NFC me modalitetin e lexuesit
 • Çip ultra të gjerë për ndërgjegjësimin hapësinor

Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit:

 • Vlerësuar me IP68 (thellësia maksimale prej 6 metrash deri në 30 minuta) sipas standardit IEC 60529

iPhone 13 pro 128GB cmimi

Për iPhone 13 pro 128GB cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë që mund të gjeni në treg.