iPhone 13 128GB

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: Ekran Super Retina XDR 6,1 inç
 • Procesori: Çipi A15 Bionic me CPU me 6 bërthama
 • Sistemi operativ: iOS 15
 • Memoria: 128 GB

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

iPhone 13 128GB në shitje

iPhone 13 128GB në shitje nga SATURNDAY. iPhone 13 përmban një ekran 6.1 inç Super Retina XDR me një rezolucion prej 2532 x 1170 piksele, i cili ofron pamje të qarta.

iPhone 13 mundësohet nga çipi A15 Bionic i Apple, i cili premton performancë të lartë dhe efikasitet të energjisë. Pajisja funksionon në iOS 15, versioni më i fundit i sistemit operativ celular të Apple.

iPhone 13 ka një konfigurim të dyfishtë të kamerës në anën e pasme me një lente 12 megapikselë të gjerë dhe 12 megapikselë ultra të gjerë, të aftë për të kapur foto dhe video mahnitëse. Kamera e përparme është 12 megapikselë dhe ka një sensor TrueDepth, i cili mbështet Face ID për njohjen e sigurt të fytyrës.

Karakteristikat te iPhone 13

Ekrani i iPhone 13 :

 • Ekran Super Retina XDR 6,1 inç
 • Rezolucioni: 2532 x 1170 piksele me 460 ppi
 • Mbulesa e përparme e Mburojës Qeramike

Procesori i iPhone 13 :

 • Çipi A15 Bionic me CPU me 6 bërthama (2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti)
 • Motori nervor me 16 bërthama
 • GPU me 5 bërthama

Memoria e iPhone 13 :

 • 128 GB memorie të brendshme

Sistemi operativ i iPhone 13 :

 • iOS 15

Kamerat te iPhone 13 :

 • Sistemi i dyfishtë i kamerës 12 MP: Kamera ultra të gjera dhe të gjera
 • Ultra e gjerë: hapje ƒ/2.4 dhe fushë e shikimit 120°
 • E gjerë: ƒ/1.6 hapje
 • Modaliteti i natës, Deep Fusion, Smart HDR 4 dhe ProRAW
 • Kamera e përparme 12 MP TrueDepth me modalitetin e natës dhe Smart HDR 4

Regjistrimi i videos i iPhone 13 :

 • Regjistrim 4K Dolby Vision HDR deri në 60 fps
 • Regjistrim 1080p HD deri në 60 fps
 • Modaliteti kinematografik për fokus selektiv
 • Kohëzgjatja e modalitetit të natës

Lidhshmëria e iPhone 13 :

 • Të aftë për 5G
 • Wi-Fi 6 (802.11ax) me MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • NFC me modalitetin e lexuesit
 • Çip ultra të gjerë për ndërgjegjësimin hapësinor

Bateria e iPhone 13 :

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Ngarkimi pa tel MagSafe deri në 15W
 • Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W
 • Deri në 19 orë riprodhim video