iPhone 12 pro max 128GB

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: Super Retina XDR 6,7 inç
 • Kamera kryesore: Kamera të trefishta 12MP ultra të gjera, të gjera dhe telefoto
 • Memoria: 128GB
 • Procesori: Çipi A14 Bionic me CPU me 6 bërthama
 • Siguria: FaceID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 12 pro max 128 GB në shitje

Apple iPhone 12 pro max 128 GB në shitje nga SATURNDAY. Phone 12 pro max është i pajisur me ekran 6.7 inç Super Retina XDR me një rezolucion prej 2778 x 1284 piksele.

iPhone 12 Pro Max përmban një sistem kamerash me lente të trefishta që përfshin një lente 12MP Ultra Wide, 12MP Wide dhe 12MP Telephoto.
Sistemi i kamerës është i pajisur me disa veçori të avancuara, duke përfshirë modalitetin e natës, Deep Fusion, Smart HDR 3 dhe regjistrimin 4K Dolby Vision HDR.

Karakteristikat te iPhone XS max

Ekrani i iPhone 12 pro max:

 • Ekran Super Retina XDR 6,7 inç
 • Rezolucioni 2778 x 1284 pixel në 458 ppi
 • Ekran HDR
 • Mbulesa e përparme e Mburojës Qeramike
 • Veshje oleofobike
 • Ekrani True Tone
 • Ekran i gjerë me ngjyra (P3)

Procesori i iPhone 12 pro max:

 • Çipi A14 Bionic me CPU me 6 bërthama (2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti)
 • Motori nervor me 16 bërthama
 • GPU me 4 bërthama

Kamerat te iPhone 12 pro max:

 • Kamera të trefishta 12MP ultra të gjera, të gjera dhe telefoto
 • Ultra e gjerë: hapje ƒ/2.4 dhe fushë e shikimit 120°
 • E gjerë: ƒ/1.6 hapje
 • Telefoto: aperture ƒ/2.2 (zmadhim optik 2.5x, zmadhimi optik 2x dhe diapazoni i zmadhimit optik 5x)
 • Modaliteti i natës
 • Fusion i thellë
 • Smart HDR 3
 • Apple ProRAW
 • Regjistrimi 4K Dolby Vision HDR
 • Regjistrim i ngadaltë në 1080p në 120 ose 240 fps

Kamera perballe e iPhone 12 pro max:

 • Kamera TrueDepth
 • Kamera 12 MP
 • ƒ/2.2 hapje
 • Modaliteti i natës
 • Fusion i thellë
 • Smart HDR 3
 • Regjistrimi 4K Dolby Vision HDR
 • Regjistrim i ngadaltë në 1080p me 120 fps

Bateria e iPhone 12 pro max:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Ngarkimi pa tel MagSafe deri në 15W
 • Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W

Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit:

Vlerësuar me IP68 (thellësia maksimale prej 6 metrash deri në 30 minuta) sipas standardit IEC 60529

iPhone 12 pro max 128 GB cmimi

Për iPhone 12 pro max 128 GB cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg