iPhone 12 64gb

Pershkrimi i Produktit

 • Ekrani: 6,1 inç Super Retina XDR OLED
 • Siguria: FaceID
 • Bateria: Bateria litium-jon
 • Kamera: Sistemi i kamerave të dyfishta 12 megapikselë
 • Processori: Çipi Apple A14 Bionic

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 12 64gb ne shitje

Apple iPhone 12 64gb ne shitje nga SATURNDAY. iPhone 12 përmban një ekran 6.1 inç Super Retina XDR OLED me një rezolucion prej 2532 x 1170 pikselë dhe një mbulesë e përparme mburojë qeramike për qëndrueshmëri të shtuar.

iPhone 12 mundësohet nga çipi A14 Bionic i Apple, i cili është një procesor me gjashtë bërthama 5nm dhe përfshin një motor nervor 16 bërthamash për performancë të përmirësuar të AI. Pajisja përmban një sistem me kamera të dyfishtë në pjesën e pasme, me një kamerë ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një kamerë me kënd të gjerë 12 megapikselë, që të dyja mund të regjistrojnë video 4K me 60 korniza për sekondë. Kamera TrueDepth e përparme është gjithashtu 12 megapiksel dhe mund të regjistrojë video 4K me 60 korniza për sekondë.

Karakteristika të iPhone 12:

Ekrani iPhone 12:

 • Ekran 6,1 inç Super Retina XDR OLED me teknologjinë True Tone
 • Rezolucioni prej 2532 x 1170 piksele në 460 ppi
 • Mbulesa e përparme e Mburojës Qeramike me veshje oleofobike
 • Ekran HDR me Dolby Vision, HDR10 dhe HLG

Procesori i iPhone 12:

 • Çipi Apple A14 Bionic
 • Teknologjia e procesit 5 nanometër
 • CPU me 6 bërthama
 • Motori nervor me 16 bërthama

Memoria e iPhone 12:

 • E disponueshme në tre konfigurime ruajtjeje: 64 GB, 128 GB dhe 256 GB

Kamerat e iPhone 12:

 • Sistemi i kamerave të dyfishta 12 megapikselë (lentet ultra të gjera dhe të gjera)
 • Lente ultra e gjerë me hapje ƒ/2.4 dhe fushë shikimi 120°
 • Lente e gjerë me hapje ƒ/1.6
 • Modaliteti i natës, Deep Fusion dhe Smart HDR 3
 • Regjistrim 4K Dolby Vision HDR deri në 60 fps
 • Kamera TrueDepth me rezolucion 12 megapiksel dhe hapje ƒ/2.2
 • Modaliteti i natës, Deep Fusion dhe Smart HDR 3
 • Regjistrim 4K Dolby Vision HDR deri në 60 fps

Bateria dhe karikimi i iPhone 12:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme
 • Ngarkimi pa tel MagSafe deri në 15W
 • Karikimi me valë Qi deri në 7,5 W
 • Karikim i shpejtë me përshtatës 20W ose më të lartë (shitet veçmas)