iPhone 12 256gb

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit: 

iPhone 12 256GB ne shitje

Apple iPhone 12 256GB në shitje nga SATURNDAY. iPhone 12 përmban një ekran Super Retina XDR 6,1 inç me rezolucion 2532×1170 piksele dhe një mbulesë të përparme qeramike Mburoja që ofron qëndrueshmëri të përmirësuar dhe rezistencë ndaj gërvishtjeve.

iPhone 12 mundësohet nga çipi A14 Bionic i Apple, i cili është një procesor me gjashtë bërthama 5nm që ofron performancë të shkëlqyer dhe efikasitet të energjisë. Ka një kapacitet të brendshëm 256 GB dhe nuk ka hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme.

Karakteristikat te iPhone 12

Ekrani i iPhone 12:

  • Ekran Super Retina XDR 6,1 inç me rezolucion 2532×1170 piksele, 460 ppi dhe kapakun e përparmë të Mburojës Qeramike

Processori i iPhone 12:

  • Çip Apple A14 Bionic me teknologji procesi 5nm, CPU me gjashtë bërthama dhe GPU me katër bërthama

Kamera e pasme e iPhone 12:

  • Kamera të dyfishta 12 megapikselë (ultra e gjerë dhe e gjerë) me modalitetin e natës, Deep Fusion, Smart HDR 3 dhe regjistrim 4K Dolby Vision HDR

Kamera e përparme i iPhone 12:

  • Kamera TrueDepth 12 megapiksel me modalitetin e natës, Deep Fusion, Smart HDR 3 dhe regjistrim 4K Dolby Vision HDR

Bateria e iPhone 12:

  • Bateria e integruar litium-jon e ringarkueshme me deri në 17 orë kohë bisede dhe deri në 65 orë riprodhim audio

Sistemi operativ i iPhone 12:

  • iOS 14 (i azhurnueshëm në iOS 15)

Përmasat e iPhone 12:

  • 146.7 x 71.5 x 7.4 mm

Pesha e iPhone 12:

  • 164 gram

iPhone 12 256GB cmimi

Për iPhone 12 256GB cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg