iPad 9 64GB Wifi

Përshkrimi Specifik:

 • Rezolucioni i ekranit (piksel): 2160×1620
 • Lloji i ekranit: Ekran retina
 • Jetëgjatësia e vlerësuar e baterisë: 10h
 • Video Facetime: Po
 • Kamera e pasme: 8MP
 • Madhësia e ekranit : 10.2 inc
 • Memoria: 64 GB

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit:

iPad 9 64GB Wifi në shitje

Apple iPad 9 64GB Wifi në shitje nga SATURNDAY. iPad 9 përmban një ekran Retina 10.2 inç me një rezolucion prej 2160 x 1620 piksele dhe një densitet piksel prej 264 piksele për inç. iPad 9 mundësohet nga çipi A13 Bionic i Apple, i cili ofron performancë të përmirësuar në krahasim me paraardhësin e tij, A12 Bionic.

iPad 9 ka një kamera të pasme 8 megapikselë dhe një kamerë të përparme 12 megapikselë për FaceTime dhe selfie. Ai mbështet Touch ID për vërtetim të sigurt dhe ka një jetëgjatësi të baterisë deri në 10 orë.

iPad 9 funksionon në versionin më të fundit të sistemit operativ celular të Apple, iPadOS 15, dhe vjen me veçori të ndryshme si Biblioteka e aplikacioneve, miniaplikacione të ridizajnuara dhe multitasking i përmirësuar.

Karakteristikat

Dimensionet dhe pesha:

 • Lartësia: 9,8 inç (250,6 mm)
 • Gjerësia: 6,8 inç (174,1 mm)
 • Thellësia: 0,29 inç (7,5 mm)
 • Pesha: 1.07 paund (487 gram)

Ekrani i iPad 9:

 • Ekran Retina 10,2 inç me True Tone
 • Rezolucioni prej 2160 x 1620 piksele me 264 piksele për inç (ppi)
 • Veshje oleofobike rezistente ndaj gjurmëve të gishtave

Processori i iPad 9:

 • Çip A13 Bionic me arkitekturë 64-bit

Memoria e iPad 9:

 • 64 GB memorie të brendshme

Kamerat të iPad 9:

 • Kamera e pasme 8MP me Auto HDR dhe regjistrim video 1080p HD me 30 fps
 • Kamera e përparme 12 MP me Auto HDR, Retina Flash dhe regjistrim video 1080p HD me 25 fps

Sensorët të iPad 9:

 • Sensori i gjurmës së gishtit të ID-së me prekje
 • Xhiro me tre boshte
 • Akselerometri
 • Sensori i dritës së ambientit

Bateria e iPad 9:

 • Bateri litium-polimer e ringarkueshme 32,4 vat-ore e integruar
 • Deri në 10 orë shfletim në ueb me Wi-Fi, shikim video ose dëgjim muzikë
 • Karikimi përmes përshtatësit të energjisë ose USB-C në sistemin kompjuterik

iPad 9 Wifi çmimi

Për iPad 9 Wifi çmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjetet sociale:

Facebook | Instagram | TikTok