Ekran Samsung S7

5,500 L

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

Ekran Samsung S7

Ekran Samsung S7 në shitje nga SATURNDAY. Ekrani i Galaxy S7 ka një madhësi 5.1 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1440 x 2560 piksele, duke rezultuar në një densitet piksel prej 577 piksele për inç.

Ekrani mbrohet nga Corning Gorilla Glass 4, i cili e bën atë më rezistent ndaj gërvishtjeve dhe llojeve të tjera të dëmtimeve.

Ekrani ka një raport pamjeje prej 16:9 dhe mbështet deri në 16 milionë ngjyra, duke ofruar ngjyra të pasura, të gjalla dhe të zeza të thella.

Për më tepër, ekrani përmban një ekran gjithmonë ndezur që tregon kohën, datën dhe njoftimet edhe kur pajisja është e kyçur, duke ju ndihmuar të qëndroni në krye të informacioneve të rëndësishme gjatë gjithë kohës.