Ekran Samsung J260

1,800 L

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Ekran Samsung J260 në shitje

Ekran Samsung J260 në shitje nga SATURNDAY. J260 lcd ka një madhësi 5.0 inç PLS TFT me një rezolucion prej 540 x 960 piksele dhe një densitet piksel prej 220 piksele për inç.

Ekrani J260 lcd ka një raport pamjeje prej 16:9 dhe është i aftë të shfaqë deri në 16 milionë ngjyra. Ai gjithashtu ka një raport ekran-trup prej afërsisht 66.7%, që do të thotë se ekrani zë rreth dy të tretat e pjesës së përparme të pajisjes.

Ekrani J260 lcd mbrohet nga Corning Gorilla Glass, i cili e bën atë rezistent ndaj gërvishtjeve dhe goditjeve të vogla. Gjithashtu përmban një shtresë anti-reflektuese që ndihmon në reduktimin e shkëlqimit dhe përmirësimin e dukshmërisë në rrezet e diellit të ndritshme.

Për sa i përket performancës, ekrani në J260 lcd ofron cilësi të mirë fotografie me ngjyra të sakta dhe nivele të mira ndriçimi. Megjithatë, si një pajisje e nivelit fillestar, teknologjia dhe specifikimet e saj të ekranit mund të mos përputhen me standardet e smartfonëve më premium.