Ekran Samsung C7

5,500 L

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Ekran Samsung C7 në shitje

Ekran Samsung C7 në shitje nga SATURNDAY. Ekrani i Galaxy C7 ka një madhësi 5.7 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1080 x 1920 piksele dhe një densitet piksel prej 386 piksele për inç.

Ekrani me prekje në Samsung C7 është kapacitiv, që do të thotë se zbulon ngarkesën elektrike në gishtat tuaj kur prekni ekranin. Kjo lejon hyrjen e saktë të prekjes dhe kohën e saktë të përgjigjes. Ekrani me prekje mbrohet nga Corning Gorilla Glass 4, i cili ndihmon në parandalimin e gërvishtjeve dhe goditjeve të vogla.

Ekrani me prekje Samsung C7 mbështet gjestet me shumë prekje, duke i lejuar përdoruesit të kryejnë veprime të tilla si zmadhimi dhe lëvizja me dy gishta. Pajisja gjithashtu mbështet funksione të ndryshme të bazuara në prekje, si p.sh. rrëshqitja e pëllëmbës për të kapur pamje nga ekrani dhe prekja dy herë për të zgjuar ekranin.