Ofertë!

Samsung Galaxy Fold 5

124,850 L136,950 L

-9%

Galaxy Z Fold5 ofron një ekran të gjerë 7,6″ të palosshëm Dynamic AMOLED 2X që ofron përvoja argëtuese gjithëpërfshirëse. Dizajni i tij inovativ kombinon pa probleme një ekran të madh me transportueshmërinë, mentesha Flex ju mundëson kënde të ndryshme përdorimi. Pajisja vjen me ndriçim të përmirësuar për shikimin në natyrë dhe një formë e shkëlqyeshme, e vogël, pavarësisht nga ekrani i tij i madh. Përdorimi i disa aplikacione njëherësh dhe pajtueshmëria me stilolapsin S rrit produktivitetin dhe procesori Snapdragon 8 Gen 2 siguron performancë të fuqishme. Fold5 është i pajisur me një konfigurim të mrekullueshëm kamerash, duke përfshirë një kamerë telefoto me zmadhim optik 3x dhe kamerën selfie nën ekran. Teknologjia e palosshme është e qëndrueshme, e vërtetuar nga aftësia e saj për t’i bërë ballë 200,000 palosjeve. Me integrimin e pandërprerë nëpër pajisjet dhe kontrollet e përmirësuara, Galaxy Z Fold5 ripërcakton përdorimin dhe shkathtësinë në një paisje elegante.

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Mekanizëm i ri i menteshës

Galaxy Z Fold 5 mund të duket i ngjashëm me Galaxy Z Fold 4 nga jashtë, por ndryshimi i vërtetë bëhet i dukshëm në momentin që mbani Fold 5 në njërën dorë dhe Fold 4 në tjetrën. Unë bëra një krahasim duke përdorur pëllëmbët e mia si një lloj peshoreje dhe menjëherë vura re se sa më i lehtë dhe më kompakt ndihet Galaxy Z Fold 5 në krahasim me Fold 4. Telefoni inteligjent tani ka një peshë prej vetëm 253 gramësh. Kur paloset, Fold 5 është vetëm 13,4 mm i trashë.

Mënyra e re e palosjes së telefonit është vërtet interesante. Fillimisht ishte pak e vështirë për t’u hapur dhe më duhej të shtyja pak për ta shpalosur. Por, sa më shumë e përdorja, aq më lehtë bëhej. Tani, kur e hap, është me të vërtetë e qetë, dhe pjesa më e mirë është se nuk bën zhurmë. Më parë lëshonte tinguj kërcitëse, por jo më. Ky ndryshim në mënyrën se si paloset e bën të ndihet si një përvojë vërtet e zbukuruar dhe e qetë për mua.

-Ekrani 7.6 inç është një kënaqësi për adhuruesit e filmave

Hape dhe bam! Ju keni një ekran gjigant 7.6 inç. Kjo është si të kesh një kinema të vogël. Më pëlqente të shikoja video dhe të luaja lojëra në të. Më dukej sikur isha në lojë ose në film. Është perfekt për kur doni të shikoni me qejf shfaqjet tuaja të preferuara.

-Performancë super e shpejtë dhe super e qetë

Galaxy Z Fold 5 mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, i kuruar veçanërisht për serinë Galaxy. Mund të përdorja shumë aplikacione menjëherë pa asnjë problem. Është si një magjistar që kryen shumë detyra. Kalimi midis aplikacioneve ishte një fllad dhe gjithçka shkoi vërtet pa probleme.

-Jetëgjatësi e mirë e baterisë pavarësisht ekraneve të shumta

Bateria më befasoi. Ajo zgjati gjithë ditën, edhe kur unë e përdora shumë. Isha duke lëvizur nëpër mediat sociale, duke parë video dhe duke luajtur lojëra. Nuk më duhej të shqetësohesha për mbarimin e baterisë. Plus, karikohet mirë nëse e çiftoni me karikuesin e shpejtë të përputhshëm 25 W.

– Truket e lezetshme me kamera

Bërja e fotografive ishte argëtuese me Galaxy Z Fold 5. Ai ka lente të ndryshme kamerash që më lejojnë të jem krijues. Mund të bëja foto të qarta dhe plot ngjyra. Edhe në dritë të zbehtë, fotografitë dolën mjaft të mira.

Informacion shtesë

Memorie

256GB, 512 GB

Ram

12GB